Jak se chránit před klíšťaty - na louce, u lesa, ve vysoké trávě

22.05.2019

Vyzout boty a chodit bosky, to je moje první touha, sotva dorazím na chalupu. Na to se těším nejvíc, holka z Ostravy. I tak se stalo, když jsem o květnovém víkendu rozhrnula neviditelný závoj panenské přírody, jen les, louka, tráva... kontrolovala jsem bylinky, rostlinky, ptáčky... nikde nikdo, jen já a louka, ale čeho hodně? Klíšťat, napadlo mě.

Nachystala jsem si přesto svoje milované "ležení" v trávě, uvařila kafíčko a usedla, připravena k rozjímání, k rozhovorům s neviditelným. Fyzicky já sama, vlastně jen s kočičkou, ale jinak v obrovské společnosti nefyzických bytostí.

Ještě jsem neusedla a už jsem pocítila, jak mi po noze něco leze - a ejhle - klíště. Opravdu? Opravdu. A než jsem se stačila natáhnout pro olejíček, můj milovaný repelent, cítím totéž na ruce - další.

Tak jsem je zahubila, nebudu lhát, prostě jsem je zahubila.

Musím ale přiznat, že místo klíšťat se do mne zakousnul strach. Strach v podobě myšlenek - co když ... ? Co když jsou infikovaná? Co když ten olejíček nebude fungovat? (ale vloni fungoval, a předloni taky...) Co když to byla jen náhoda? Co když...?

Navíc byl tenhle strach umocněn zprávami několika přátel i jiných lidí, kteří mne v posledních dnech až neuvěřitelně synchronně žádali o radu, pomoc, o esence... proti klíšťatům.

Uvědomila jsem si, že největším nebezpečím nejsou ani tak samotná klíšťata, jako strach. A je jedno, zda pramení z nebezpečí infikovaných klíšťat nebo z nedůvěry k přírodním repelentům nebo z čehokoliv jiného, prostě strach je emoce, která odvádí pozornost od vědomí dobrého, a přivádí pozornost k vědomí ne-dobrému (velmi jemně řečeno).

Strach je silný magnet pro uskuteční toho, čeho se bojíme. Skoro mám chuť se omlouvat za přímost tohoto tvrzení, ale není za co se omlouvat. Vím také, že jste tohle tvrzení už milionkrát slyšeli a četli, a vím také, že není snadné radovat se a nést ve vědomí myšlenku na dobré, když jste v obležení klíšťat, obrazně řečeno, nedej Bůh, když vám propukne jejich zásluhou virové onemocnění. I přesto si ale můžete vybrat - buď se bezmocně vztekat z takové situace, nebo se rozhodnout pro důvěru.

Jednoduše si vědomě hrát s myšlenkou zdraví, bezpečí... Hrát si s myšlenkou (v tomhle případě, že přírodní repelenty fungují), že jste chráněni, že vaše tělo i duše jsou v přirozeném bezpečí a ochraně, že jste a budete nadále zdraví... Co touhle hrou ztratíte? Řekněte? Co ztratíte? Jakoby v knize života bylo napsáno jen jediné: "Neboje se. Zkus to." Navíc, když se nejedná jen o víru, když se nejedná jen o placebo efekt, ale je to hmotná a přirozeně účinkující věc.

No, a pointu už asi tušíte.

Natřela jsem se olejíčkem s připravenými esencemi, a nemusím víc popisovat, od té chvíle ani jedno klíště. Po celý víkend. Po celou dobu chození bosky v trávě, na louce, kolem lesa... všude. Přesněji - ani jedno klíště na mně (kolem jich bylo možná nekonečně, ale nesledovala jsem je). Prostě jsem klíšťatům nechutnala, ale sama sobě jsem nádherně voněla.

A tak i já jsem mohla díky uvědomění si svého vlastního strachu vědomě přesunout své vědomí k důvěře - že esence jsou blahodárné, že repelent je účinný, že mi nic nehrozí, že ... blablabla...

Akorát kočička to schytala, než jsem jí stihla potřít srst olejíčkem, už se dvě klíšťata na ní zabydlela.

Takže jsem jí je vytáhla - na místo s klíštětem jsem kápla dvě kapky pálivé esence (Máta a Abundance), a šup - šlo ven jako po másle.

Pak jsem jí srst potřela svým repelentem, a věřte nebo ne, nic. Čisto.

Proto jsem svůj recept proti klíšťatům sepsala, vložila na web a můžete si jej klidně a zdarma stáhnout.

Podle receptu si pak můžete sami vyrobit repelent, esence doma buď nějaké máte, nebo si je pořídíte. A když budete chtít nechat si vyrobit ode mne, napište.

Každopádně vím a mám ověřeno, že ne všechny esence jsou účinné, jako ty moje - Young Living. Takže neručím za žádnou jinou značku, ale za Y.eL ano. (Navíc iniciály mého jména.)

Používám je už mnoho let a je to požehnání. Nemluvě o tom, že jsou požehnané samotným Dalajlámou.

Tak, pro dnešek vše.

Přeji vám laskavé jaro..., bez klíšťat..., v plné radosti, hojnosti a zdraví ...
a moc se těším, jak mi napíšete, že to vážně funguje. Protože to vážně funguje.

Yvell