Poznámky k meditaci

30.12.2019

Přání - potřeby


Už jsem se o této souvislosti zmiňovala. Ale připomínám ještě jednou:

to, co si přejete, to není žádný rozmar, ale opravdové přání. Tedy potřeba. Zpravidla to, co si z celého srdce přejete, to také potřebujete. Je to hlas duše, ve vašem životě je možné to uskutečnit, jinak by vás to ani nenapadlo.

ALE - může se objevit STRACH, že nevíte, co by bylo, kdyby... (se tak stalo), ...jak by to vypadalo ... JAK by se to mohlo uskutečnit ... a podobné obavy.

Moc ráda bych vás uklidnila - nemusíte vědět JAK se konkrétní skutečnosti udají, nemusíte předdefinovávat jejich konečnou podobu, ale stačí pomyslet na POCIT, jaký byste chtěli zažívat. A když si nastavíte svoje hluboké přání tak, aby bylo ku prospěchu všech zúčastněných a aby se uskutečnilo hladce a elegantně... pak se mohou ve vašem životě začít dít zázraky. Ku radosti a ku prospěchu všech vašich blízkých, všech zúčastněných.

Ano, lidé se občas bojí svých vlastních snů a přání, protože představa, že by se opravdu v jejich životě uskutečnily, je až děsí. A proto se často naše sny neplní, protože za vším stojí strach z neznámého a my ani nevíme, že je to strach.

Je to naprosto pochopitelné, ale nebojte se.

Tak. Splněná přání vždy dostanou nejpřijatelnější podobu. Takovou, která umožní zažívat pokoj svatý. Splněná přání v nejpříznivější verzi jsou požehnáním. Pro všechny.

Představte si svět, ve kterém by se lidem plnila jejich hluboká, upřímná a přiměřená přání jejich duše - takový svět by se z dnešního pohledu mohl zdát jako utopie, ale takový svět je možný. Po takovém dychtíme, není-li pravda (podobně, jak se zpívá v Rybově České mši vánoční: ...uděl nám požehnání,

...pokoj svatý ... po němž všichni dychtíme...

ODKAZ na meditaci - https://www.youtube.com/watch?v=tDru1Z4xuns


© 2019 / 13 svatých vánočních nocí / Yvetta Ellerová / Yvell