Lunární vlivy

30.12.2019

Dnešní 7. sváteční den, (31. 12.) se měsíc ocitá podle lunárního kalendáře ve znamení Ryb.

Symbolem tohoto dne je Medvěd, Žezlo a Klíč, což skutečně znamená, že všechno staré vážně a definitivně končí. Kdyby jen končí, ale doslova se bortí. Měsíc putuje znamením Ryb, je v přibývající fázi, takže to je nádherný obraz nového začátku, narůstání všeho nového, rodícího se. A k dispozici máme i energie Klíče - otevření nových bran, plus energii Žezla - královského symbolu.

Nejen v souvislosti se silvestrovskými tradicemi, ale zejména s energií tohoto dne, se dnes projevují přírodní duchové a živly. Pomocí meditace se na ně můžete napojit. Pomohou i modlitby.

Znamení Ryb je spojeno s krční čakrou, tedy s řečí, hlasem, krkem. Každé vyslovené slovo bude mít obrovskou moc (proto nelžete ani nemluvte zbytečně a příliš, ale ani málo). Nezabývejte se bezdůvodně problémy, souhlaste i s kompromisem.

A kdyby vás dnes trápila bolest v krku, na hrudi, plicní obtíže, kašel či ztráta hlasu, tak jen trpělivě (a zdravě) a s důvěrou přečkejte do dalších dnů.

Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Věnujte se umělecké tvorbě, odpočívejte, meditujte. Na výlet si vezměte deštník, ve dnech Ryb často prší. Zavlažte pokojové i venkovní rostliny, keře a stromy.

Rodí se NOVÉ.

Žádná bezmoc nebo bezvýchodnost vás nemusí zastavit v cestě, nenechte se takovým pocitem, kdyby se náhodou objevil, zastavit ani ovládnout.

Než lusknete prsty, bude vše nové a jiné.

Nicméně pro to, aby "nové" mohlo vejít, je dost dobré to staré prostě vyhodit a novému uvolnit místo. Samozřejmě vás jako první napadnou věci, hmotné. OK. To je moc důležité, a ne vždy snadné. Ale nemusí se jednat jen o věci. Můžete také vypustit staré myšlenky (třeba na to, že vás něco štve, ... že se vám něčeho nedostává, ... že jste moc tlustí nebo příliš hubení, ...že nejste dost krásní nebo chytří nebo schopní, ...že máte málo toho nebo onoho, ... nebo naopak že máte příliš něčeho jiného... že nevíte jak to či ono udělat ...) Uvědomte si svoje myšlenky, které jsou omezující, ne-li zapáchající (fuj, ale nechám to slovo), a pomyslete na nové, na dobré myšlenky.

Definitivně končí PASTÝŘSKÉHO VÁNOČNÍHO OBDOBÍ.

V dnešní meditaci nahlédnete na uplynulý celý rok, takže nechte vážně vše nepotřebné odejít.

A v proudu budoucnosti s plnou odvahou, důvěrou tvořte to nejlepší, co vás napadne.


© 2019 / 13 svatých vánočních nocí / Yvetta Ellerová / Yvell