Novoluní 2. července

Novoluní 2. července ve 21:16 ve znamení Raka

Všechno je láska... Láska je Bůh...

I tohle je láska...

Všechno, úplně všechno je láska, jen v různých projevech...

Inspirací k této meditaci byl silný zážitek, kdy jsem prosila Boha o pomoc po té, co jsem si uvědomila svou bezmoc, jak bych mohla pomoci sobě, svým nejbližším, přátelům, lidem, klientům... a spouštěčem byla jedna má přítelkyně, která mi vyprávěla v noci po telefonu svůj příběh, velmi těžký, ale zároveň přijatý a krásně zvládnutý... a mne zalil smutek z bezmoci pomoci nejen jí, ale prolétly mi hlavou obrazy všech mých nejbližších i mně samotné...

A tak jsem v plném slunci na louce, sama, u lesa, prosila o pomoc. 

Za krátký čas mne zahalil zvláštní klid a zrodila se tato verze novoluní meditace: VŠECHNO JE LÁSKA. I TOHLE JE LÁSKA. Jen má různé formy projevu. 

Inspirací byly také vzpomínky na knihy Davida R. Howkinse.

Došlo mi to všechno na samotě u lesa, tento víkend. Ne došlo, doslova mne to doběhlo. 

I všechny těžkosti života jsou projevem lásky, ale zrovna v této chvíli mají tuto formu. Uvědomila jsem si, že nejsme úplně bezmocní, ale máme ještě jednu nejmocnější instanci nad sebou - LÁSKU - Boha. O něj je skutečně možné se opřít.

Víc by byla jen opakující se slova.

Zkuste to. Nemáte co ztratit.

Každá lunární meditace je příležitostí k oživení vnitřního světla, vnitřní moudrosti, která je hluboko ukrytá, jako v pohádce.Nyní se ocitáme v období letní krásy, světla, radosti, hojnosti přírody v plné síle, ale za krátký čas bude tato doba minulostí. Přijde podzim, chlad, méně světla, více vnější tmy. Ale už nyní můžete nejen předvídat, ale hlavě tvořit architekturu své budoucnosti. TEĎ je jen teď. A TEĎ je chvíle, která se zrodila z MINULOSTI a TEĎ je chvíle, která tvoří BUDOUCNOST. Vědomě a s vděčností přijímat moudrost světla právě nyní, ukládat ve svém vnitřním slunci, to je tvoření proudu budoucnosti.Láska proměňuje, její moc rozpouští všechny další překážky, je cestou i cílem - a to není fráze, i to je láska. Láska není něco, co potřebujeme najít nebo někde sehnat, není k sehnání. Láska je přítomná všude a ve všem.
Stačí jen malilinkatý krok - připustit to, že Láska je přítomna ve všem. Připustit, uvědomit si a přijmout: i tohle je láska - i támhle to je láska...

V této novoluní meditaci, i ve všech dalších, v období vysokého léta, můžete prostřednictvím své mysli vyslovovat magické slovo LÁSKA - všemu, co vás obklopuje, s čím se potkáváte - lidem, stromům, kamenům, zvířátkům, věcem, skutečnostem... všemu, co je.Přeji sobě i vám, abyste se potkávali jen s tím dobrým a ještě lepším, ale ocitnete-li se v jakékoliv těžkosti, i přesto zkuste vyslovit: I TOHLE JE LÁSKA - jen zrovna momentálně se projevuje v této formě. A v tu chvíli se začnou dít skoro zázraky.
Myslete na to, že láska je všechno, co je. Láska je Bůh. 

Myslete na dobré.

Více se dočtete v textu a budete si moci užít v meditaci.
Tuhle meditaci si můžete pouštět kdykoliv, nejen v pondělí, kdy je novoluní.

soubor - text

MP3 nahrávka

Tato meditace a vše s ní spojené je veřejné - k prospěchu všech, kteří chtějí, potřebují, souzní, sou-cítí...

S láskou Yvell / Yvetta Ellerová