Akce budoucí

Co bude:

PÁ, 8. 11. 2019 v 19:00

Večer se slovy, verši a melodiemi

Na Špejcharu 3, 170 00 Praha, Česká Republika

Sylvie Richterová bude číst ze své básnické tvorby i z prózy.
Spisovatelka, básnířka, esejistka Sylvie Richterová žije v Praze a v italském Trevignanu Romanu. V letech 1974 - 2009 působila jako univerzitní asistentka a potom profesorka na italských univerzitách. V Itálii se také setkala s antroposofií. Od roku 2000 spolupracuje s Michelem Josephem; je spoluzakladatelkou Školy Tycha Brahe, překládá jeho přednášky a semináře v Praze, v Brně a na dalších místech v České republice i v Itálii.
Vydala básnické sbírky Neviditelné jistoty, Čas věčnost, Slyšet obrazy, romány Slabikář otcovského jazyka, Rozptýlené podoby, Druhé loučení. Důležité jsou i Eseje o české literatuře. Její poslední román má titul Každá věc ať dospěje na své místo. 

Během večera vystoupí Yvetta Ellerová (skládá hudbu, zhudebňuje poezii, píše básně, libreta, pohádky, 30 let se věnuje antroposofii, waldorfské pedagogice, tvořivé terapii dětí i dospělých...). Zhudebnila několik básní autorky, které zazpívá. Svůj originální přednes provází hrou na metalofon...


Vstupné dobrovolné. 

Již proběhlo:

La Dění

je od 6. března 2019 nový program v Ateliéru Národního divadla moravskoslezského v Ostravě (NDM), který navazuje na evropský trend tvorby pro děti od nula do tří let nazývaný Theatre for very young (tzv. divadlo pro nejmladší). 

V současnosti se této formě pozornosti vůči dětem a umění věnuje v zahraničí mnoho divadel, tvůrců a tvůrkyň, a nyní také v Ostravě.

Při mých setkáních citlivě uvádím děti do světa barev, slov, hudby, zvuků, hlasů, pohybů, dotyků, loutek...  

Můžete se přidat: atelier@vasedivadlo.cz

Další setkání se mou: 15. května (bude věnováno barvám hudby)


Blog - Hovory ovšem: odkaz


Intuitivní kresba se Šárkou Raichovou v Jablonném v Podještědí


Další aktuální dění můžete sledovat na stránkách ALTYA - vzdělávací centrum, se kterým Scholé spolupracuje.