Vesmír v řasách, Archanděl Michael s vládnoucím žezlem v ruce v tomto období, Anděl strážný v duši, co víc potřebujeme?

Jenom „mrknout“ na to, na co myslíme a dostaneme všechny odpovědi na všechny otázky.

Příroda uvadá.

Vnější krása padá k zemi.

Slunce hřeje méně.

Kam se podělo jeho teplo? Jeho světlo?

Nezmizelo.

Jen  moudrost světa nám připomíná tento fyzikální zákon – nic nemizí, ale proměňuje se.

Nepochybně všichni víte, že podzim je probouzení vnitřního slunce. Že vnější slábnoucí Slunce otevírá prostor k záření toho vnitřního. K tomu jsou podzim i zima úžasnou příležitostí.

Právě Archanděl Michael je člověku velkým darem v tomto podzimním fyzickém vnějším „uvadání“.

Pomocníkem v čem? Zejména v uvádění do proudu duchovních sil, do moudrosti a krásy světa vnitřního.

JAK to udělat konkrétně?

Ocitáme se právě v období Svato-Michaelském. Můžete vnímat ještě stále rovnovážné energie (podzimní rovnodennost), ale už se zase jedna osa naklání ke kratšímu dni a druhá k delší noci. Na jaře je tomu obráceně.

Už tahle skutečnost je obrazem toho, že energie podzimu a jara jsou zcela protichůdné, byť samotné dny rovnodennosti zase naopak bývají velmi podobné. Stejně jako v úplném protipólu leží vysoké léto a hluboká zima.

A právě do oné hloubky máme namířeno. Krása.

Ve slovu samotném je cítit obsah toho období, do jisté míry dar: HLOUBKA. Hluboká a dlouhá noc, hluboká zima. Hluboká moudrost hluboko ukrytá, aby mohla být hluboce pochopena, jako v pohádce.

Ona HLOUBKA je uvnitř. Uvnitř nás.

A tak připomínám úvodní větu:

Vesmír v řasách, Anděl strážný v duši, co víc potřebujeme?

Jenom „mrknout“ na to, na co myslíme a dostaneme všechny odpovědi na všechny otázky.

 

A dodávám:

Zdá se to jednoduché, a také je, ale ne vždy tak jednoduše to člověk udělá.

Jenže nezbývá, než TO dělat.

Zkuste aspoň jeden den pozorovat své myšlenky a dozvíte se více, než na všech univerzitách světa.

Nebo ještě jinak – nezkoušejte to, ale udělejte.

Tento Svato-Michaelský týden je obdobím s výrazným motivem jakéhosi vnitřního impulsu k přemožení zla, jakéhosi souboje vnitřního i vnějšího, jakéhosi rozhodnutí pro dobré. Dokonce si to žádá i trochu odvahy a vůle k takovému rozhodnutí pro dobré.

Protože ne vždy jsou okolnosti života natolik příznivé, aby se člověk s lehkostí a radostí pro tohle rozhodl. Ale rozhodnutím určitě nic nepokazíte.

Tak se nechte vnitřně zalévat těmito motivy vědomě dobré vůle, nechte se hýčkat vědomým rozhodnutím ke snadnému a jednoduchému „probuzení“ (stačí se rozhodnout) a vše se jako mávnutím kouzelného proutku v dobré promění.

Svátek sv. Michaela stojí v našem kalendáři hned vedle svátku sv. Václava, oba jsou si blízcí svými vnitřními motivy, souvisejícími s oblastí vůle k dobrému.

Archanděl Michael připomíná lidskou svobodu jako takovou, ale vždycky s důrazem, že podstatné je to samotné rozhodnutí pro dobré. Takovou důležitou roli má mimo jiné lidská vůle – apeluje na svobodné chtění.

Jinými slovy – mnoho toho člověk nemá k dispozici, než vlastní, svobodné rozhodnutí – v něm je ukrytá možnost vítězství nad obrazným drakem.

Ale zdá se, že bez dobrých duchovních sil, pomocníků, průvodců a ochránců to jde jen stěží. Kde je nalezneme? Na řasách a v duši – tam určitě.

Meditace s Archandělem Michaelem

Tuto meditaci můžete opakovaně provádět kdykoliv… nejen v tomto období. Archanděl Michael je duchovním vládcem současné doby, tedy velké epochy (viz Angelologie – periodizace a synchronicita dějin), je to jedna z nejkrásnějších epoch. Ale o tom jindy.

 

Tak vám přeji  laskavé dny, plné spokojenosti uvnitř i vně.

 

P.S. Spokojenost je ctnost – jedna z 12 ctností, které jsou součástí celoročního CYKLU 12 znamení zvěrokruhu / 12 ctností. 

Právě běží 65% sleva – tak si nenechte ujít.

Yvell

 

V Beskydech 27. 9. 2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *