Píši POZOR jen ve smyslu větší pozornosti, nelekejte se, pouze připomenutí, že v této letní kráse, v radosti z tepla, světla, slunce, a všech darů přírody se zdá být vše naprosto samozřejmé, ba dokonalé ale má to jedno „ale“. Pokud ovšem není léto „rozmarné“, jako to letošní, což jsem „předpovídala“ už v článcích (Předpověď na rok 2020) na počátku roku. Žádná věštba, jen přirozené projevy duchovních rytmů, archandělských mocností a planet.

Zpátky k onomu „ALE“.

Otevřené portály všemi směry.

Moje připomenutí spočívá v tom, že léto je obdobím, kdy rytmus duchovního řádu má plně otevřené portály pro příjem, tedy prostor, do kterého „vkládáme“. Může to na první pohled vypadat paradoxně, protože v létě přece nejvíce přijímáme z duchovních výšin, což platí. Je prostě otevřeno všemi směry – dovnitř i ven. My máme otevřenou náruč, obnažená těla, vystavujeme se slunci, přijímáme, to ano, ale mnohdy si neuvědomujeme, že zapomínáme na sebe, na své nitro, ze kterého budeme čerpat, až léto skončí, až se začneme choulit do sebe.

Právě v tomto spočívá ona malinká zrádnost – že v době vysokého léta jsou aktivovány naše vnější smysly, žasneme nad krásou přírody, ale utlumeny jsou ty vnitřní. Přičemž v zimních obdobích je tomu obráceně – v zimě čerpáme ze svých duševních „zásob“. Jenže ty se tvoří právě teď, v létě.

V této době je nejideálnější čas být si vědom svých myšlenek, emocí, pocitů, slov, činů, protože ty vydechujeme do kosmického vědomí, do otevřených portálů a zpětně nadechujeme díky letnímu přijímání. A to, co vydechneme v létě, to také zpětně nadechneme do svého nitra, a s přicházejícím podzimem a zimou je nám pak připomenutí léta z duševního pohledu velkým darem.

To je ale počasí, co?

Prakticky to může znamenat třeba dávat si POZOR na takové ty chronicky známé stížnosti na počasí. Například: „To je vedro, šílené, nesnesitelné…“ Nebo naopak: „Bože, to je ale hnusně, zima, déšť, fuj…“ Zrovna nadávání na počasí je pro člověka největší zátěží.

Nadávání a klení jakékoliv je velkou zátěží v každé době, samozřejmě, ale v létě skoro nejvíc. A víte, v čem se třeba projevuje letní hromování lidí na podzim? V nemocech. Taková neviditelná věc. Čím více stěžování si, lamentování, kritizování, tím méně životních sil pro zdraví. Vyzkoušejte si to, uvidíte – jak letní smířenost se projevuje ve zdraví na podzim a v zimě.

Ne nadarmo i jedna ze dvanácti ctností, která začíná působit ve svatojánském období, je věnována pozornosti k ohleduplnosti a obecně dobrému.

Protože dobré je prostě dobré, je to energie, která proudí všemi směry, a tak nejjednodušší cesta je začít u sebe – co vydechujete, to také nadechujete.

Vzduch je plný Boha.

Ideálně – nalaďte se na vše dobré díky meditacím. Jsou požehnáním.

Buďte šťastni, zdrávi a myslete na sebe v dobrém.

 

    Yvell

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *