Přátelé drazí,

určitě víte, že v těchto dnech, respektive od 14. října až do 3. listopadu, do období Dušiček, se ocitá planeta Merkur v retrográdní fázi – což znamená obrazně „zpětný chod“.

V samotných slovech je obsažen význam, který se v každodenním prožívání může projevit jako různé formy a podoby zpomalení, zastavení nebo nabírání jiného směru.

Vládcem planety Merkur je Archanděl Rafael, duchovní vládce rostlinné říše a ochránce poutníků, cestovatelů a školáků, tedy dětí v období druhého sedmiletí života, a především patron lékařů, lingvistů a botaniků.

Ve všech těchto třech oblastech (medicína, jazyk a komunikace, příroda) užíváme i podobných slov, jako například kořeny zdraví, květnatá mluva, rozvinuté souvětí, povadlé svalstvo, rozvětvený nervový systém…, slova mají své kmeny a léčivou moc, příroda je uzdravující, … a tak bych mohla pokračovat dál a dál.

Zmiňuji to proto, že právě v této době retrográdní fáze Merkuru je dobré věnovat pozornost zvláště těmto třem oblastem, protože v nich je nám dávána příležitost zastavit se a takzvaně čistit či opravit nebo napravit mnohé z toho, co si o nápravu říká.

Tak například:

Zdraví – která část těla není u vás v dobré kondici? Zeptejte se vnitřně sami sebe, PROČ?

CO vás v poslední době trápilo?

JAK by mohla bolest či nemoc některé části vašeho těla souviset s vaším trápením?

Slovo – s tím bude souviset i vaše slovní vyjadřování – v retrográdní fázi Merkuru je totiž dobré uvědomit si, že každé slovo a řeč nabírají na silnějším významu. Může se stát, že i na větším nepochopení zamýšleného sdělení.

Právě nyní máte možnost do určité míry napravit některé okolnosti, ve kterých jste se doposud neprojevili tak, jak jste zamýšleli a které vás možná vyvedly trochu z rovnováhy.

Napravte je nejdříve uvnitř sebe – najděte si chvíli na meditaci a v té si prožijte „setkání“ s tím (těmi), kterým potřebujete upřímně sdělit to své, a v meditaci si dovolte variantu, jejímž výsledkem je vzájemné porozumění. Po skončení retrográdní fáze možná budete jen koukat, jak to funguje.

Botanikapříroda – se stává inspirací, je nejen uzdravující, ale inspiruje člověka v této konstelaci v rovině racionality a rozumu.

Takže cokoliv vás napadne v těchto dnech v souvislosti s přírodou a zdravím, naformulujte si to do slov, zapište a užívejte, praktikujte.

Merkur se kromě jiného v této retrográdní fází ocitá od 28. října do 10. listopadu ve znamení Vah, a to je ideální čas a prostor pro rovnováhu.

Jinými slovy – pokud vědomě a racionálně usoudíte, že je čas na přehodnocení svých záměrů, a pak se rozhodnete je také uskutečnit, tak vězte, že budete podporování mocnou duchovní silou.

V souvislosti s rozvojem našich ctností je to úžasná příležitost vrátit se ke ctnosti ROVNOVÁHY, a znovu si ji užít v té nejideálnější verzi – pocitově – s představou, že všechny situace, které vás v minulosti potkaly, je nyní možné ve vnitřní představě tzv. opravit.

Současně se ocitáme ve slunečním znamení Štíra, jehož energie je ve svých rozvinutých ctnostech velkou posilou pro vnímání hloubek, opravdu hluboce hlubokých tajemství, nebo vysoce vysokých, prostě tajemství Ducha a Boha, takže se dá říci, že není lepší kombinace, lepšího načasování jak pro utváření rovnováhy, tak pro rozvoj ctností.

Ano, ctnosti – ale ty se bohužel nerozvíjejí samy od sebe, ale potřebují naši vědomou účast. A každé znamení zvěrokruhu je příležitostí k jejich vědomému rozvíjení. Ke každému znamení náleží jiná ctnost.

Ale o tom se více dočtete na stránkách a také v článku K čemu je mi Trpělivost, když nemám Odvahu.

Takže vám přeji laskavé dny a těším se někdy někde na setkání. A třeba i on-line. Protože i tahle forma je ku vděčnosti.

 

Kéž je vám den za dnem pomoc duchovních sil zdrojem smysluplné radosti.

Zde je odkaz na též zajímavá doporučení či varování: https://www.horoskopy-online.cz/retrogradni-merkur

 

Buďte šťastni.

Yvell

V Ostravě 24. 10. 2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *