Nebudete věřit, sotva jsem dopsala předchozí článek Usedám k počítači a trochu usedám i smutkem, tak se mi ozval pán …no, a vzápětí jsem měla s ním „sezení“ (já nikdy nevím, jak co nejpřesněji pojmenovat terapeutické setkání – protože je to „sezení“, je to „po-sezení“, je to se-tkání, je to terapie, je to konzultace, je to koučování, je to meditace…všechno dohromady…).

Povím vám ten příběh ve velmi zkrácené podobě, byť se odehrával mnohem delší čas.

Inu, přišel (virtuálně) pán – s velkou vnitřní bolestí duše, kterou mu způsobuje rodinná situace se starou maminkou a sourozencem (také už dost starým), kdy oni jeho chtějí tak trochu vydědit…

Nevěděla jsem, zda chce něco na své životní situaci změnit (ale předpokládala jsem, že ano), nebo chce jen sdílet svoji bolest.

Pochopitelně jsme pozorně naslouchala.

Moje terapeutická zkušenost mne zcela přirozeně vedla k prostupování do neviditelných rovin, kde je k nahlédnutí řešení.

Tak se i dělo.

A posléze jsem pánovi nabídla možný způsob řešení.

Nebudete věřit.

Odmítl.

Odmítl s tím, že jeho situace je neřešitelná.

Toť vše.

A píši to proto, že opravdu jsou mnohdy lidé tak uvězněni v představě nějaké staré zkušenosti, v představě své vlastní představy o neřešitelnosti situace, že odmítají jakoukoliv pomoc, protože ji považují za bláznovství – když oni přece nejlíp ví, co možné je a co není.

Tak to je.

A takto se i já musím občas smiřovat s bolestí druhých a pokorně doufat, že jednou připustí – kéž by co nejdříve – že existuje řešení.

To, že řešení existuje, o tom není pochyb, ale nikdy se nemůže žádné řešení aktivovat, pokud člověk ani nepřipustí, že je to možné, natož aby pak něco pro to udělal. A ono „udělání“ není nic jiného, než DŮVĚRA, že to je možné.
Nejedná se o nic konkrétního, ale jen o představu pocitu, že všechno dopadne dobře ku prospěchu všech.

A pokud do této představy člověk investuje, tak se tak i stane.

Tak tak.

Pro dnešek konec psaného mikropříběhu, ale zdaleka ne konec příběhu skutečného.

Neztrácejte naději. Důvěřujte.

Yvell

P.S. Ano, jsem v kontaktu … a užívám si to. S pomocí Božství dělám jako lidská bytost v rámci omezení světa i svého těla maximum. Součástí mé lidské práce a mých aktuálních úkolů je právě nyní připraveno jarní online se-tkání Tajemství Klidu a Radosti, na které vás srdečně zvu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *