Trvá mnohem déle, než po dobu letošní karantény.

Ale hezky pěkně popořádku. Začnu od konce.

Všichni jste nepochybně milionkrát tuhle slavnou větu četli (nápis v Delfské věštírně): „Poznej sám sebe“ (Γνθι σαυτόν / Gnóthi sautón) a „Nic příliš“ (Μηδν γαν / Medén ágan). Dnes nejrozšířenější varianta: Poznej sám sebe a poznáš celý svět… Je celá, plná. Geniální.

Jenže to aby se člověk zbláznil, než by poznal, JAK poznat sebe, natož rovnou poznat sám sebe. A přitom tak geniální doporučení, opatření, rozhodnutí – stačí jen projít tou nejjednodušší a nejmoudřejší cestou, jaká v životě existuje.

Představte si, že by to lidé uměli, že by poznali sami sebe? Potřebovali by nějaká politická rozhodnutí? Opatření vlády? Mediální zprávy? Nepotřebovali. Nic příliš by nepotřebovali, protože by věděli. Znali by sebe i Boha, znali by celý svět.

To nejjednodušší je zpravidla očím neviditelné

Jenže to nejjednodušší je zpravidla neviditelné. Nejsme Bohové, ale jsme děti Boha. Takže se všechno můžeme naučit, poznat, umět. Podobně jako děti – napodobují své rodiče. Rodiče jsou dítěti v pozemském světě oporou, ochránci, vzorem, který napodobují. A co my dospělí, nedej Bůh bez rodičů. My už žádnou oporu, ochranu ani vzor nemáme?

Máme.

Co kdybychom napodobovali Božský vzor? Možná to zní všechno moc nadneseně, možná neuvěřitelně, ale proč bychom nemohli? Kdo nám to může zakázat? Nikdo. O co přijdeme? Přece o nic. Co tím ztratíme? Nic (příliš).

Ani pevnou půdu pod nohama neztratíme, protože zůstaneme nohama na zemi. Prostě nic neztratíme.

Tak proč?

Proč „pro Boha“ se pro to nerozhodneme?

Já vím, nejčastější otázka v mé terapeutické práci zní: Nevím JAK? A to nemám na mysli poznání sebe, ale lidé neví JAK si poradit s tím či oním… což naprosto zcela chápu a také se jim v tomto snažím pomoci.

Vždycky se nakonec dobereme k onomu JAK, opravdu vždycky, nepřeháním, to vám může každý dosvědčit.

Jenže (poprvé) – já chci dnes říct, že ani ono JAK nemusíme znát, protože stačí se rozhodnout a spojí se všechny síly ve vesmíru, aby nám pomohly.

Jenže (podruhé) – lidé se pro to nerozhodují, protože mají STRACH… kdo ví, jestli by se něco zásadního v jejich životě nezměnilo… kdo ví, jestli by to byli schopni unést… kdo ví, jestli by nežádali příliš troufale… kdo ví, jestli … kdo ví, jestli … milion kdo ví, jestli, místo jednoho rozhodnutí, které neznamená nic jiného, než důvěru, že Bůh je laskavý a že nemá v úmyslu nikomu zničit život jen proto, že se rozhodl pro geniální krok: poznat sám sebe.

Epidemie světa

Strach – to je, přátelé drazí, největší epidemie současného světa.

Trvá mnohem déle, než po dobu letošní karantény, ale o to víc je nebezpečná a zničující.
Tahle epidemie se nyní šíří po celé planetě víc a víc a je geniálním nástrojem mocných pro upevňování jejich moci. Díky strachu se „mocní“ stávají vzorem, který masy lidí po celé planetě napodobují, jako dítě svého rodiče.

Takže ruku na srdce? Která MOC je vašim vzorem? Pro který vzor se rozhodnete?

Můžete se rozhodnout hned teď.

Není na co čekat.

P.S. Ve formátu těchto článků nemohu vše popisovat detailněji, ale cítím, že všichni, kteří čtete, máte tak moudré srdce, že víte, co mám na mysli, a rozumíte. A já vám za to moc děkuji. Moc. Protože občas cítím, že potřebuji pomoc, abych v té snaze transformovat strach na radost a zdraví nebyla osamocená, aby nás bylo stále více a více. Za to vám moc děkuji.

P.S. Jedním z nejjednodušších a blahodárných pomocníků jsou meditace.

P.P.S. A v cyklu 12 ctností  je tomuto tématu věnována hlavní pozornost.

 

Přeji též laskavé dny, plné klidného léta, a radosti z těch nejmoudřejších rozhodnutí.

Yvell

 

V Ostravě 27. 7. 2020

 

     Yvetta Ellerová / Yvell

Yvetta Ellerová – certifikovaná terapeutka – „ladička“ pozemského a andělského světa, která se celý život věnuje andělům, dětem a umění. „Děti a umění jsou za-zrakem.“

www.yvellerova.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *