Před léty jsem se poznala s p. Stáňou na semináři Angelologie u Emila Páleše. Je to 84 letá paní (Češka), která žije v Novém Mexiku, nevidí, špatně slyší, ale cestuje po světě.

Jsme spolu celá léta v kontaktu.

A letos v květnu mi zavolala, že ji v noci napadlo, že by do Nového Mexika mohl přijet můj František (syn, který studuje hudební akademii v Holandsku) na věhlasný světlový kytarový festival… že ho jednoduše zvou…

František zajásal, skoro nechápal… (neočkovaný)… byl někde v Holandsku s touhle informací sám, ale začal vyřizovat, vyřizovat… až se všechno jako zázrakem podařilo a za 14 dnů už seděl v letadle směr Santa Fe v Novém Mexiku. Poprvé v životě v Americe.

Když se tohle dověděla moje drahá dcera, Anežka, která žije už několik let v Kanadě, taky zajásala, protože zahlédla možnost setkat se s Františkem (mají spolu nádherný vztah celý život)… a začali s Františkem vymýšlet plány, jak to udělat, aby se potkali, aby to nebylo moc drahé, třeba na půli cesty…

Až jednoho dne mi František zavolal, že Anežka se právě rozhodla přiletět za ním do Santa Fe… ostruhou okamžiku se rozhodla, koupili spolu letenku a druhý den ráno už seděla na letišti ve Vancouveru.

Měla jsem radost jak malé děcko, radost až k slzám. Radost maminky z radosti dětí.

Jenže když se tohle dověděl můj muž, tak se skoro taky rozplakal, ale smutkem, že tam nemůže být s dětmi, že o Santa Fe sní od malého kluka, že to je meta všech luků „Indiánů“… že v Americe ještě nikdy nebyl, že by tam tak rád byl, navíc s dětmi…

Tak povídám: jeď! Jeď za nimi.

Slíbila jsem, že za něj vezmu nasmlouvané moderace spisovatelů na Měsíci autorského čtení, že za něj vezmu celovečerní vystoupení pro zahraniční bohemisty, a přečtu z jeho knih… a zazpívám…slíbila jsem, že se o všechno postarám.

To byla sobota v noci… můj muž se tedy rozhodl, zavolal dětem, a v pondělí už seděl v letadle směr vysněná Amerika.

Ptáte se, a co já

Já jsem jet nemohla, protože jsem už dříve slíbila p. Stáni, že může bydlet u mne, přesně v tuhle dobu, protože se chystala po letech navštívit Česko. A protože Stáňa nevidí a špatně slyší, bez pomoci se neobjede. Tenkrát jsme ještě ale nevěděli, že ve stejnou dobu se celá moje rodina ocitne u Stáni v Novém Mexiku.

Co čert nechtěl?

Inu tak, radost to byla veliká – všichni v Americe, pospolu, setkali se, vypadali šťastně, Stáňa také dorazila v pořádku…, chodila se mnou na večery spisovatelů, které jsem moderovala, moc se jí to líbilo, jenže, co čert nechtěl, po 4 dnech Stánina pobytu se mnou zatřásla horečka, stoupající do výšin mexických hor i teplot.

Moje tělo (i duše částečně) bylo paralyzováno „koronou zatmělého slunce“.

Co teď?

Nikde žádná pomoc… a Stáňa potřebovala péči, potřebovala, abych navařila, abych nakoupila, abych se o ni postarala… Ale já nebyla schopna postarat se ani o sebe.

Přiznávám, že se o mě pokoušel střídavě pláč, střídavě vztek.

A tu hle – SOUCIT – Alenka mi nakoupila, přivezla nákup až z VEDLEJŠÍHO MĚSTA… maminka se nabídla, ale taky jí nebylo dobře… další přátelé napsali, že nabízí pomoc – bylo to ÚŽASNÉ.

A pak se začaly dít ZÁZRAKY:

– UŽ PRVNÍ DEN, opravdu horečky se šplhaly na 40st, se mi mezi 13 a 15 hodinou JAKO ZÁZRAKEM ULEVILO, navařila jsem

– vzápětí jsem upadla do postele (skoro bezvědomí) a spala až do večera

– po probuzení se dostavila úleva – a já mohla nachystat večeři

– DRUHÝ DEN – TOTÉŽ – mezi 13 a 15 hodinou JAKO ZÁZRAKEM se dostavila úleva, ale skutečně fyzická úleva taková, že mě nebolelo vůbec nic… já jsem navařila a pak znovu upadla do blaženého spánku

– TŘETÍ DEN – TOTÉŽ – jen teplota těla byla nižší (zatímco venku teploty stoupaly)

A takhle to šlo den za dnem.

Teď je to 10. den… a já vyslovuji neskonalou vděčnost Bohu za jeho pomoc, která se projevuje naprosto nepředstavitelnými formami. Od pomoci druhých lidí až po zázračné úlevy na těle, které umožnily, abych všechno zvládla.

Dokonce jsem zvládla skoro celý byt „vyprat“, od polštářů, peřin, povlečení, dek, ručníků, až po vydensifikování kdečeho, aby se František s tátou mohli vrátit do čistého.

Ano, tohle je skutečná Božská pomoc. ZÁZRAK.

Konec starých časů

A v tom čase, možná v horečkách, už nevím, se mi jasně vyjevilo, že až napíšu tenhle příběh, tak na jeho konci oznámím, že obsah mojí práce se promění – už se nebudou hrnout žádné motivační příspěvky o tom, co opravdu v životě pomáhá, co si mohou lidé dovolit, co mohou udělat, aby se jejich život proměnil do radosti.

Už žádné motivační příspěvky o tom, že vědomá radost je skutečně možná…

Už žádné motivační příspěvky o tom, že i nouze se může proměnit do hojnosti…

Už žádné motivační příspěvky o tom, co dělat ráno nebo večer, aby se člověk ocitl v proudu změn do radosti…

Už jsem totiž všechno podstatné za ta léta řekla a víc už motivovat nemohu (nesmím), aby se moje práce nestala hrachem na stěně.

Jedinou motivací budiž můj život, moje prožité bolesti a prožité zázraky, což je v mnohém vloženo do obsahu kurzů nebo terapií.

Koneckonců všechno je k dispozici tak, jak je (na webových stránkách), ale já vstupuju do nové etapy života s novým obsahem, který ještě není zjevný.

Jediná zjevená a jasná je skutečnost, že inspirace do VĚDOMÉ RADOSTI má svoje meze a nemůže se dít do nekonečna.

Ano, nepřestávám přijímat zprávy z duchovních novin, které tu a tam naformátuji do sdělitelné formy a předám dál, ale teď je mým úkolem „jen“ dívat se a pozorovat, do jaké míry lidé dovolí sami sobě využít nabízených možností a převést svoje životní těžkosti vědomě do radosti.

Teď je mým úkolem na nějaký čas na tyhle skutečnosti nahlížet, pojmenovávat, zvědomňovat ostatním a držet hladinu Božské přítomnosti.

Tak se staň.

Teď budu nějaký čas přísná na ostatní – protože na sebe jsem byla přísná dost a dost.

Tak. Tolik shrnuto, podtrženo.


A vám přeji dny ve zdraví a v radosti.


Yvell / Mgr. Yvetta Ellerová

P.S. Dvě nová – aktuální vide: Zprávy z duchovních novin:

Mgr. Yvetta Ellerová, „ladička“ pozemského a andělského světa, certifikovaná terapeutka – psychologie emocí (20 let), autorka programu Light.Sofie, antroposofka (35 let), specializovaná na 7 Archandělů v rytmu života člověka (15 let).P.S. Určitě si nenechte ujít

FRAKTÁLNÍ TERAPIE

DUCHOVNÍ PORTÁL podnikání – 3 MĚSÍČNÍ PROGRAM – zcela jedinečný – právě pro ty, kdo chtějí začít dělat to, co mají rádi (souvisí s aktuální aktivací kódu)
a
ZÁZRAKY – on-lin program (terapeutické techniky…)

 —


FB – uzavřená skupina VĚDOMÍ RADOSTI

FB stránka LIGHT.SOFI

INSTAGRAM: @lightsofie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *