… protože svět se možná opravdu zbláznil?

Přátelé drazí,

víte, že vám tu a tam posílám inspirace, pozvání nebo povídání, ale teď mám prosbu. Možná zásadní, kdo ví.

Vysvětlím v kratičkém příběhu, protože to je fakt blázinec současného světa – souvisí s FB.

Abyste se mnozí dověděli o mé práci, která si spíše vybrala mne, než já ji, je extra odpovědná, náročná, ale milovaná, o tom žádná… tak abyste se o mně vůbec kdy dověděli, musela jsem si vyrobit reklamu a zaplatit peníze Facebooku. Nějakému anonymnímu Facebooku, za kterým nestojí nikdo konkrétní, ale umí posílat faktury.

A před řadou dní mi to „FBookové něco“ oznámilo, že mi nepovolují reklamy. Jen tak. Z ničeho nic, bez udání důvodu. Přesto, že jsem jim zaplatila už dost peněz a nic nebyla dlužna. Žádala jsem o vysvětlení, ale bez odpovědi.

Stalo se to i mnoha mým dalším přátelům. Z ničeho nic.

Aby mi to opět prý povolili, žádají můj doklad totožnosti (stejně, jako po ostatních).

I to jsem provedla, ale vymazala jsem podpis. Nechci, aby koloval po virtuálním světě můj oficiální podpis na oficiálním dokladu.

A tak mě opět zamítli.

Chvilku jsem byla v šoku a pak jsem si řekla: „A já nebudu těm „NIKDO“ z FB nic platit, ale zaplatím vám.
Když mě FB odmítá a zdá se, že touží jenom po dokladech, ověřování totožnosti, protože peněz má dost, tak mu nic platit nebudu.

Zaplatím vám!

Co? Mám v kontaktech pár desítek lidí, kteří mne znají, osobně nebo on-line, znají moji práci, vědí, že je to práce, byť poslání, které nesmím dělat zadarmo… nejsem nikdo anonymní, jako FB … blablabla

A tak mne napadla varianta VZÁJEMNOSTI.

Jo!

Tolik krátce z mého aktuálního příběhu.

Jen doplňuji, že ještě pořád to stojí za to, ještě pořád i přes to všechno vyslovuji FB vděčnost, protože jinak bychom o sobě nikdy nikdo nevěděli, ale zdá se, že se překračují některé meze únosnosti či svobody.

Zatím se to zdá. Zatím je to v pozici tušení, kéž bych se pletla!

A teď, co mám na mysli.

Zaplatím vám – místo Facebooku.

Moje nabídka: každému, kdo nasdílí z FB nebo z IG moji nabídku, prostě zaplatím. Službou nebo penězi. Každá taková nabídka bude označena symbolem: „Vzájemnost“.

Víte, já dělám jen 4x ročně duchovně-terapeutické kurzy, v současné době převážně on-line, plus nabízím další služby a mnoho z toho zDARma.

Nicméně teď prosím o službu já vás. Zaplatím vám za ni. Nabízím mnoho zDARma, ale zadarmo nic nechci. Zadarmo je nadarmo, jak říkávala moje babička.

Takže, co nabízím:

  1. Za každé jedno sdílení příspěvku s označením „VZÁJEMNOST“ na FB vám zaplatím 15,- Kč. A pokud si vyberete kteroukoliv z mé nabízené práce, tak vám odečtu příslušnou částku. (Jedná se o sdílení na různch místech, ne opakovaně na stejném).
  2. Pokud si někdo z vás koupí můj on-line kurz a současně ho nabídne někomu dalšímu, kdo si také koupí, zaplatím vám 15 % z ceny kurzu a vašemu známému 10% z ceny.
  3. Reciprocita – můžeme si sdílet navzájem příspěvky, které byste rádi i vy rozšířili do světa a které budou v souladu s mravní a duchovní hodnotou. Sdílení za sdílení.

Vnímám tento způsob vzájemné pomoci jako mnohem lidštější a krásnější cestu, než je placená reklama na FB. Kterých je mimochodem už tolik, že je těžko se v tom vyznat.

Prakticky by to probíhalo tak, že každý, kdo se mnou touto cestou vzájemnosti půjde, mi jednoduše napíše na e-mail, že sdílel X krát a má nárok na 15,- x X, a pokud nebudete chtít žádnou z mých služeb, tak mi napíšete e-mail a domluvíme se, abych vám to zaplatila.

Stejně tak, když byste si koupili vy plus některý váš známý můj kurz, tak mi napište a já vám vystavím novou fakturu s odečtenými penězi.

Všechny příspěvky, které můžete sdílet, budou označeny slovem Vzájemnost!

Například tyto:

Jsou zrovna aktuální, ve čtvrtek 13. 5. je dám na stránky Light.Sofie i na stránku Scholé. A z těchto stránek můžete sdílet, kolikrát chcete, příspěvky se symbolem „Vzájemnost“.

      

A zde je odkaz na stránku Instagramu:

 

A na závěr jen ukázka pro ty, kdo mne znají méně: například moje příspěvky na stránkách Cesty k sobě mají neuvěřitelně velké množství shlédnutí – viz obr. Můžete porovnat s jinými, ale to není podstatné a srovnávání nemám ráda.

Je to pouze ilustrativní. Jsem za to neskonale vděčná, ale nejsem za tyto příspěvky placena, píši je rovněž zDARma.

             

            

 

No, prostě – abych mohla pracovat, žít a uživit se, potřebuji lidé vědět o mé práci.

 

A tak nabízím tuhle vzájemnost. Je v tom slovu ukrytá jemnost.

Mně se moc líbí.

A vám?

 

Děkuji za porozumění i za pomoc, ve vzájemnosti.

 

s láskou a vděčností

Yvell

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *