Dnes začíná růstový rok

Známý biolog Raoul H. Francé říká, že: … dvanáct vánočních nocí je zvláštní úsek v ročním koloběhu, nikdy se neopakující doba, která určuje celý nový život roku.

Němečtí a ruští botanici si povšimli, a je to poté tisíckrát dokázáno, že v životě stromu – přirozeně také každé jiné rostliny – je nikoliv březen, ale doba mezi Vánocemi a Třemi králi v jejím středu, tedy přesně novoroční noc, dobou zahájení nového růstového roku.

Je to přirozený nový rok života a ten se shoduje i s naším.

Vyzkoušejte:

Nechejte každý den – od Nového roku až do Tří králů vyklíčit obilné zrnko. Nebo jakékoliv jiné semínko. Každý den vložte na novu misku (talířek) semínko, až budete mít na Tři krále šest misek. Na každé započne klíčit v následujícím dni jedno semínko (může být i více). Je velmi zajímavé pozorovat a srovnávat třeba s klíčením našich přání nebo životních kroků a rozhodnutí.

TRADICE NOVÉHO ROKU

V dřívějších dobách byly na Nový rok obdarovávání čeledíni a děvečky, případně děti.

Od středověku dostávali za zpěv na Nový rok v kostele na kůru peněžitou koledu literáti (není špatná tradice – mohla by se opět zavést).

Nedělalo se nic nepříjemného (…jak na Nový rok, tak po celý rok)

Noste na Nový rok v kapsách peníze – budete je mít po celý rok.

Za hranicemi se dodržují zvyky, které mají přinášet štěstí:

 

Inu tak.

Dvanáct vánočních nocí už letos nestihnete, ale ještě pořád si můžete užívat 12 duchovních bran – ctností, kterým v tomto roce více než kdy jindy je radno věnovat  pozornost.

 

Přeji vám krásný nový rok, úplně celý krásný, zdravý a šťastný.

Yvell

  1. 1. 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *